yazdandoust
04 خرداد 1402 - 12:49

چرا حقوق نیروهای شرکتی ایثارگر سازمان جهاد کشاورزی پرداخت نشد؟

نیروهای شرکتی ایثارگر سازمان جهاد کشاورزی خوزستان می‌گویند: با وجود دریافت کد مستخدم وتبدیل وضعیت نیروهاحقوق ما هنوز نشده است، اما معاون منابع انسانی جهاد کشاورزی وعده پرداخت حقوق در خردادماه امسال را داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، طبق دستور العمل تبدیل وضعیت ایثارگران بند «د» تبصره 20 بودجه 1400 تمامی دستگاه های اجرایی موظفند پس از اجرای این دستورالعمل، اطلاعات کارکنان را در سامانه کارند ایران بارگذاری و بروزرسانی کنند تا اقدام لازم جهت تبدیل وضعیت نیروها و صدور شماره مستخدم برای افراد واجد شرایط به عمل آید.

حقوق ایثارگران تبدیل وضعیت شده پرداخت نشده‌است

حدود هفتاد نفر از نیروهای شرکتی ایثارگر سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل منابع طبیعی استان(40 نفر جهاد کشاورزی و 30 نفر منابع طبیعی) با وجود اینکه شرایط تبدیل وضعیت را دارند اما سهل انگاری مسوولان این دستگاه‌ها سبب شد کد مستخدمی آن‌ها در سال1401 ثبت نشود و پس از پیگیری و اعتراض ایثارگران در این سازمان در نهایت این کد امسال صادر شد.

نیروهای شرکتی ایثارگر با بیان اینکه کد مستخدمی نیروها صادر شد اما همچنان از دریافت حقوق محروم هستیم، می‌گویند: معاونت توسعه نیروی انسانی دستور پرداخت حقوق نیروهای ایثارگر را منوط به صدور موافقت مالی سازمان برنامه بودجه کشور در این سال (1402) عنوان می‌کند و از ارائه خدمات و پرداخت حقوق به این افراد خودداری می‌کنند.

چند ماه است که حقوق و بیمه نیروهای راننده استیجاری این سازمان پرداخت نشده است و  قرارداد نیروهای شرکتی از ابتدای خردادماه پایان یافته و نیروهای ایثارگر بلاتکلیف مانده‌اند.

سی نفر از نیروهای منابع طبیعی شرکتی و قراردادی زیر مجموعه سازمان جهاد کشاورزی استان هستند که قرار داد راننده‌ها از دی ماه سال گذشته تمام شده و تا کنون نه قرارداد آن‌ها تمدید شده و نه حقوق و مزایای آن‌ها را پرداخت کردند در حالی که همه این افراد متاهل هستند.

حقوق نیروهای ایثارگر خردادماه پرداخت می‌شود

محمد حسین بصیری زاده معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه تمام کارهای مربوط به تبدیل وضعیت و دریافت کد مستخدمی نیروهای شرکتی ایثارگر انجام شده است، اظهار کرد: در ایام تعطیلات عید که همه در مرخصی و تعطیلات به سر می‌بردند ما تا پاسی از شب پیگیر تبدیل وضعیت این نیروها و انجام کارهای اداری آن‌ها بودیم.

وی افزود: اکنون مشکل ما تامین اعتبار برای پرداخت حقوق آن‌ها است که شب گذشته جلسه‌ای در این رابطه برگزار شد  و جلسه بعدی در روز شنبه برگزار خواهد شد و مشکل را حل می‌کنیم که بعید می‌دانم طول بکشد.

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه  ما بیشتر از نیروها برای پرداخت حقوق عجله داریم، گفت: امیدوار هستیم که پرداخت حقوق جدید نیروهای ایثارگر در خردادماه لحاظ شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، طبق بند الف ماده 1 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، هر شخصی که در راه دفاع از نظام جمهوری اسلامی، جانباز، اسیر، شهید، رزمنده، مفقود الاثر و آزاده، شناخته شود، ایثارگر است. بسیاری از ایثارگران و فرزندان آن ها، در دستگاه های دولتی و نیمه دولتی، مشغول به خدمت رسانی هستند و استخدام شده‌اند.

اما از آنجا که استخدام، انواع مختلفی اعم از قراردادی، پیمانی و رسمی دارد و بسیاری از ایثارگران و فرزندان آن‌ها به صورت پیمانی یا قراردادی، مشغول خدمت هستند، دولت در بودجه گذشته تصمیم بر تبدیل وضعیت ایثارگران را اعلام و آن را طی یک بخشنامه به نهادهای ذی صلاح، ابلاغ  کرد که انجام تبدیل وضعیت نیازمند طی کردن مراحل و داشتن مدارک لازم و به خصوصی است و بدون اطلاع از این مراحل و مدارک، تبدیل وضعیت، انجام نخواهد شد.

سهم هر یک از دستگاه های اجرایی از سقف اعتبار تعیین شده در بند (د) تبصره (20) قانون، توسط سازمان برنامه و بودجه کشور مشخص و دستگاه‌های اجرایی موظف هستند با تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور نسبت به جابجایی اعتبارات مربوط به حقوق و مزایای مستمر و غیرمستمر آن دسته از مشمویلن این دستورالعمل که به استخدام رسمی دستگاه درمی آیند

پایان پیام/

 

 

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1237674